fbpx

Hogyan készíts saját weboldalt – tippek

Hogyan készíts saját weboldalt?

Manapság már nem olyan bonyolult saját weboldalt készíteni. Programozói tudás nélkül is fel tudsz húzni egy jól kinéző honlapot. Ha szeretnéd magad kipróbálni, akkor a következő lépéseken kell végig haladnod. 

1. Válassz egy tárhely szolgáltatót. 

A weboldalad elkészítéséhez kell egy tárhely szolgáltató, ahol a weboldalad adatait tárolod. Én javaslom, hogy magyar tárhely szolgáltatót válassz, mert ez sokban megkönnyíti a kommunikációt. A szolgáltató kiválasztásánál vedd figyelembe a következőket:

– a tárhely bérlés díja valahol 5,000 Ft – 20,000 Ft között legyen évente

– jó adminisztrációs felülettel rendelkezzen a szolgáltató (például CPanel), ahol könnyű egy weboldalt létrehozni

– jó ügyfélszolgálati rendszer legyen (például chat lehetőség a weboldalukon), hogy gyors legyen velük a kommunikáció.

 

2. Válassz domain nevet.

Domain nevet a weboldalad számára a legegyszerűbb módon a tárhely szolgáltatónál igényelhetsz. Általában a szolgáltatásukhoz tartozik, hogy regisztráltathatsz náluk domain nevet, és ők elintézik számodra a dolgot. Javaslom, hogy lehetőség szerint .hu vagy .com végződésű nevet válassz, hiszen ezek a legprofesszionálisabbak szerintem. Domain nevet 5,000 Ft – 10,000 Ft közötti éves díjért tudsz regisztrálni. 

 

3. Válaszd ki a weboldal motort.

A weboldal létrehozásához szükséged lesz egy úgynevezett motorra, ami a weboldalad működteti. Manapság a legelterjedtebb ilyen motor WordPress, de vannak mások is. A tárhely szolgáltató CPanel rendszerében rendszerint automatikusan telepíthető a WordPress egy kattintással, így nincs szükség manuálisan adatbázisok létrehozására és ftp-n keresztüli feltöltésekre. Érdemes olyan szolgáltatót választani, ahol a weboldal motor telepítésének lehetősége be van építve az admin felületre. 

 

4. Válassz ki egy sablont a weboldalad számára.

A WordPress adminisztrációs felületén lehetőség van arra, hogy számos ingyenes sablon közül választhass, amit egy kattintással fel tudsz tölteni a weboldalra. De ugyanitt fizetős, prémium sablonok megvásárlása is lehetséges. A sablon biztosít egy design-t, valamint forma és színvilágot a weboldalad számára, amik általában elég jól személyre szabhatók. 

A WordPress és egy jó sablon kiválasztása után neked már csak a szöveget és a képeket kell feltölteni az adott oldalra. 

 

5. Töltsd meg a weboldalad tartalommal. 

Ha eddig eljutottál, akkor már csak a tartalmat kell feltöltened a weboldalra. Ez igazából olyan, mintha egy word dokumentumba írnál szöveget, vagy szúrnál be képet, tehát nem nagyon bonyolult. 

A WordPresst magyar nyelven is telepíteni tudod a weboldaladra, és az Interneten rengeteg magyar nyelvű cikket lehet arról találni, sőt még YouTube videót is, hogy hogyan tudsz tartalmat feltölteni a weboldalra, tehát egy kis utána olvasással biztosan menni fog. 

 

Ha esetleg bármelyik lépésnél elakadsz, szívesen segítek neked a weboldal létrehozásában. Csak lépj velem kapcsolatba itt

 

Ha tetszett, oszd meg másokkal is!